Tan Ajans fethiye muğla mobil uyumlu web tasarımı

Neden Mobil Uyumlu (Responsive) bir web tasarımına ihtiyacınız var?

Arama motorları da responsive siteleri ciddi şekilde destekliyor. Bir sayfanın arama motorlarında hem kendi alan adı hem de m.alanadi.com gibi farklı alt-alanadı altında bir mobil versiyonunun olmasındansa tek bir url ile sayfanın mobil cihazlara yapılmasını daha uygun buluyor.

Google 2015 yılı başında desteğin de ilerisine geçerek “mobilegeddon” adı altında yayınladığı algoritma güncellemesi ile mobil cihazlara uyumlu olmayan web sitelerinin telefon ve tabletlerden yapılan aramalarda ön sıralarda çıkamayacağını ilan etti, bir anlamda mobil uyumlu tasarımları gelecek için zorunlu kıldı diyebiliriz.

Şimdi BTK verilerine bakalım;

BTK (bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu) verilerine göre Türkiye’deki mobil bilgisayar ve cepten internet kullanıcı sayısı 2015 yılının ikinci çeyreğinde 35 milyon 298 bin 635’e ulaştı. Mobil cepten internet kullanıcı sayısı da 1 yılda yüzde 24,2 artış göstererek, 27 milyon 66 bin 363’ten 33 milyon 636 bin 811’e çıktı. Türkiye’de haziran ayı sonu itibarıyla yaklaşık yüzde 92,9 penetrasyon oranına karşılık gelen toplam 72 milyon 174 bin 826 mobil abone bulunurken, 3G hizmeti kullanan abone sayısı da 61 milyona ulaştı.

Tüm bu bilgiler ışığında, eğer ziyaretçilerinizi kaybetmek istemiyorsanız, müşterilerinize daha iyi hizmet vermek ve müşteri bağlılığını arttırmak istiyorsanız sizin de responsive bir web tasarımına ihtiyacınız var demektir.

İLETİŞİM

Soru ve görüşleriniz için bu formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?