google reklamlari sokaklarda

Hedef kitleye yönelik reklamcılık yeni bir şey değil, ama Google tarafından üretilen bir pilot proje fikri masaüstü ve mobil cihazların ötesinde yer alıyor.

modern pazarlama araclariDoubleClick reklamcılık teknolojisi bu noktada yeni bir şey değil ancak Google elektronik reklam panoları ile İngiltere’de bir pilot çalışma başlattı. Teknoloji açık hava reklamlarını hedef alıyor ve tarihsel ve gerçek zamanlı sinyalleri okuyabiliyor.

Business Insider’a göre, bu reklam panoları havaya, seyahat bilgilerine, spor etkinliklerine ve hatta izleyicilere dayalı farklı reklam görüntüleri sunabilir anlamına geliyor. Billboardlar, çeşitli faktörlere bağlı olarak, mükemmel bir kitle yakalama aracına dönüşecek.

Esasen, bu Google’ın mobil cihaz veya laptop kullanıcılarının geçmişini takip ederek yaptığı reklamlarla aynı şey ama bu teknolojinin dışarıda uygulanması bir ilk oluyor.

Forbes şirketi İngiltere’de küçük denemeler dışında bir planları olmadığını açıkladı fakat girişim başarılı olması durumunda dijital panoların reklamcılıkta nasıl kullanıldığı ile alakalı çok büyük bir devrim olacak.

The Verge ise, şu anda deneme için Londra’da az sayıda reklam panosu bulunduğunu ancak bunların büyük kitlelere ulaşması için en kalabalık bölgelere konduğunu bildirdi. Benzer projelerle diğer şirketlerin de denemeler yaptığını fakat Google’ın DoubleClick teknolojisinin ve yapabileceklerinin ileride reklam panolarını daha verimli kullanabilmek için örnek olabileceğini açıkladı.

İLETİŞİM

Soru ve görüşleriniz için bu formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?