Google şimdi satın al butonu işletmeniz için ne ifade eder

Google direkt olarak arama sonuçlarından satın almaya izin verecek mi?

Google’nın yenilikleri birçok işletme için mükemmel bir haber olabilir. Peki Nasıl? Google aradıkları ürünü satın almak için arama yapanları teşvik etmek için arama sonuçları içine doğrudan “satın alma” özelliğini ekliyor. Bu özellik pek çok küçük işletme, online satış yapanlar ve Google reklamlarını kullananlar için öok faydalı olabilir.

Google “Satın Al” butonu nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, Google “satın al” butonu Google Reklamları yanında gösterilen bir özellik olacak. Organik arama sonuçlarının bir parçası olmayacak ama yine de online perakendeciler için büyük bir rol oynayacak. Bunun marka pazarlamaya olumsuz etkisi olabilir mi diye ve insanları web sitelerini ziyaret etmekten uzaklaştırabilir mi diye endişe edenler olsa da hiç kimse tamamen neler olacağından emin değil.

Bu, Gittigidiyor ve Hepsiburada gibi mega online perakendecilerin meraklanacağı bir durum değil. Google “Satın Al” butonu bu firmalar için rekabetin yeni ve başarılı bir formu olarak beliriyor fakat insanlar küçük işletmelere etkisi ne kadar olacak onu merak ediyor.

Google internetle alakalı tüm ihtiyaçlarınız için tek adres olma planları kuruyor ve bu özellik de bu planın bir sonraki adımı. Google’dan herhangi resmi bir açıklama olmamasına rağmen, araştırmacılar, önümüzdeki birkaç ay içinde göreceğimiz bir şey olduğuna inanıyor. Google resmi bir açıklama yaptıktan sonra işletmeler üzerinde nasıl bir etkisi olacağını hakkında daha fazla bilgi edinebiliriz.

Doğrudan Satın Alma Buttonunun Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

Google’da veya başka bir sitedeki her yeni özellik, her zaman insanlara “artıları ve eksileri nelerdir?” sorusunu sordurur. Tüm ayrıntıları ile inceleyemesek de tahmin edebiliriz.

+ Kullanımı çok kolay. Bu Google’da arama yapan kullanıcılar için mükemmel bir özelliktir ve kesinlikle alışveriş yapanlar için faydalı olacaktır. Arama yaparken “Şimdi satın al” butonunu görmek harika olacaktır ve birçok şirket için online gelirleri artırmaya yardımcı olabilir.

Web sitenizin trafiğinde düşüş yaşayabilirsiniz. Bu, pek çok e-ticaret firmasının geçerli bir korkusudur. Reklamlarınız “Şimdi Satın Al” özelliği ile sınıf atlayabilir ve gelirinizi arttırabilir ama aynı zamanda web sitenizin trafiğini kaybetme olasılığınız var. Online satış yapan siteler trafik kaybetmek istemez çünkü organik arama sonuçlarındaki sıralamaları ziyaret sayısı ile yakından alakalıdır. Ek olarak, sitenize doğrudan gelen müşterilerden gelir elde etmek, müşteriler ile uzun süreli bir bağlılık oluşturmak için daha uygundur.

Google “Satın Al” Butonu İşletmeniz İçin Ne İfade Eder?

Ne bekleyebileceğinizi bilmek “Satın Al” butonu kullanıma sunulmadan önce site içeriğinizi düzenlemeniz için iyi olacaktır.

Satışınız artar ama Web Sitenizin Ziyaretlerine olumsuz etkisi olabilir. Ürünlerinizi ücretli reklam bölümünde sunmak satışlarınızı arttırabilir. Arama yapanlar birden çok web sitesine gitmek zorunda kalmadan satın alım yapabilecekler. Ancak bu işinizin geneline olumsuz etki edebilir. İnsanların diğer ürünlerinizi de görmesi, satın alması ve firmanızla uzun vadeli ilişkiler kurabilmesi için web sitenize gelmesini istersiniz. Google “Satın Al” butonu ile denklem bozuluyor ki bunu istemeyiz.

İçerik Pazarlama kampanyalarınıza hız vermeniz gerekiyor. İçerik Pazarlama (Content Marketing): İçerikle Pazarlama, markaların yazı, ses, görüntü (fotoğraf/video), grafik, infografik ile hazırlanmış içeriklerin hedef kitlelerin dikkatini çekerek ve bu içeriklerle onlarla bağ kurmalarını sağlamayı hedefleyen yeni nesil pazarlamadır. Google “Satın Al” butonunun organik arama sonuçları etkilemesi olası ve dolayısıyla SEO uygulamalarını da. Önümüzdeki yıllarda online ticaretinizi korumanız için içerik pazarlama tek yol olabilir. İçerik pazarlama işletmelerin müşterileri ile güçlü ilişkiler kurmasına, bu ilişkiler işletmeler sitenizin organik trafiğinin artmasına ve müşteriler ile uzun vadeli bağlar kurulmasına yardımcı olur. Web sitenizde ve sosyal medyada içerik pazarlama herhangi bir online ürünün sunumu için çok önemlidir. Eğer bugüne kadar içerik pazarlama için bir çalışma başlatmadıysanız artık tam zamanı.

Google Alışverişleri için ürün listenizi hazırlayın. Firmalar artık Google Dükkan‘nın açılış sayfasında kendi ürün veya hizmetlerini listelemek için hazırlamalıdır. Bunun gerekliliği pek iyi bilinmediği için birçok insan için bir şey ifade etmiyordu. İleride “Satın Al” butonu ile Google’ın yaratmaya çalıştığı anında satış dünyasında ayakta kalmak isteyenler için zorunlu hale gelecek

İLETİŞİM

Soru ve görüşleriniz için bu formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?